Utlysning av kantorstilling

av edit

              DEN NORSKE KIRKE
Tynset kirkelige fellesråd

 Nytt orgel søker kantor!

En av våre kantorer ønsker å gå over til pensjonistenes rekker.
Tynset kirkelige fellesråd har dermed ledig 70 % stilling som kantor fra 1. juli 2017

Nytt orgel til Tynset kirke er under bygging, og skal innvies høsten 2017. Dette er opprinnelig bygget av Marcussen & Søn for Sct. Peder kirke i Næstved i Danmark. Orgelet blir nå litt utvidet og modernisert, utstyrt med nye orgelhus og restaurert av Ryde & Berg i Fredrikstad.Sammen med de akustiske pipeorglene i Kvikne, Tylldalen og Brydalen kirker, og stort engasjement i soknene, vil dette være en spennende og utfordrende jobb. Det er i dag to ansatte organister, hver i 70 % stilling.

Tynset er regionsenter og prostesete for Nord- Østerdal, og har 4 kirker. Tynset har «byens funksjoner» med variert servicetilbud. Lokalsjukehus og gode helsetjenester, barnehager, grunnskoler, videregående skole, gode boligområder og et allsidig kulturtilbud er blant de tjenestene som kommunens 5560 innbyggere nyter godt av og setter pris på.

Tynsetsamfunnet er i positiv utvikling med mange nye arbeidsplasser bl.a. i det nasjonale helsearkivet som er under planlegging. Kommunen scorer høyt på velferdstjenester for innbyggerne, og samtidig står frivillighetsarbeidet sterkt.

Arbeidsoppgaver:          

Spilling ved gudstjenester og kirkelige handlinger
Bidra til menighetenes kirkemusikalske arbeid
Spilling ved andakter på institusjoner
Delta i arbeidet med trosopplæring i menighetene
Stimulere til korvirksomhet i menighetene

 Ønskede kvalifikasjoner:

Minst 4-årig kirkemusikalsk utdanning eller tilsvarende. Vi oppfordrer likevel også andre til å søke.
Evne til å jobbe selvstendig, gode samarbeidsevner og personlig egnethet vil bli vektlagt.

 Diverse arbeidsforhold:

Tilsettingsvilkår i henhold til gjeldende lover, avtaleverk og reglementer.
Lønn etter gjeldende tariffavtaler i kirkelig sektor.
Pensjonsordning i KLP
Søker må disponere egen bil
Medlemskap i Den norske kirke og gyldig politiattest forutsettes.

Den videregående skolen har utdanningsprogram for musikk, og Tynset og regionen har gode og aktive kulturskoler og et rikt frivillig sang- og musikktilbud. Det har vært en tradisjon for godt samarbeide disse institusjonene imellom, og for den rette person kan dette være en mulighet i tillegg til jobben som organist dersom behovene oppstår.

 For mer informasjon om Tynset kirkelige fellesråd og Tynset kommune, vises det til internettsidene www.tynsetkirke.no/ og  www.tynset.kommune.no/

Kontaktinfo:                Kantor Hans Jacob Tronshaug, tlf 906 24 464
Mail: htronsha@bbnett.no

                                               og/eller

                                      Daglig leder Svein Borkhus, tlf. 913 08 100
Mail: svein.borkhus@tynsetkirke.no

 Søknadsfrist:                     31. mars 2017 

Søknad sendes:                Tynset kirkelige fellesråd
Kirkeegga, 2500 Tynset
Mail: saksbehandler@tynsetkirke.no

 

 

 

 

{ 0 kommentarer… skriv kommentar }

Skriv kommentar

Du kan bruke følgende HTML kode: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>